| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o tableta, dar merge folosita numai printr-un cablu OTG si modem-uri ZTE MF190 si ZTE MF662. In fine, lista e mult mai lunga dar ma intereseaza cele din gama ZTE deoarece am inteles ca sunt bune. Am tot cautat pe internet sa cumpar unul dintre aceste modem-uri, dar din pacate nu am gasit ceva serios si nu vreau sa cumpar de la orice fraier care numai vrea sa scape de produs dupa care eu sa raman cu paguba. Eu vreau sa cumpar de nou direct din magazin. Înafara de internet, de unde as putea sa cumpar?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai atunci cumpara-ti un modem decodat http://shop.internetoriunde.ro/catalog/modemuri-usb-184643 si-ti cumperi tu cartela prepay 3g de net Vodafone/Digi si iti incarci cartela cand vrei tu si-ti activezi netu. Simplu!;)

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cine ti-a spus tie ca doar medemurile ZTE vor merge? Poti foarte usor sa te duci la digi, si sa faci un contract cu ei sa-ti dea un modem de net ( Huawei ) si o sa-ti mearga blana.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Vreau fara contract, vreau pe cartela.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Pai asa si ma gandeam sa fac si tot de pe acel site ma gandeam sa cumpar inainte sa intreb pe TPU. Dar ma gandeam ca poate se gasesc modem-uri de gen si prin magazine fara mai fi necesar comanda de pe site. Dar vor sa inchei contract si sa frece ei cum vor timp de 2 ani. Nu imi place asa. Eu vreau pe cartela. Mersi totusi.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci cumpara-ti un modem decodat http://shop.internetoriunde.ro/catalog/modemuri-usb-184643 si-ti cumperi tu cartela prepay 3g de net Vodafone/Digi si iti incarci cartela cand vrei tu si-ti activezi netu. Simplu!;)