| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salutare, vreau sa-mi achizitionez un nou PC, doar ca monitorul meu are doar intrare VGA. Asadar, initial ma gandisem sa cumpar un adaptor HDMI-VGA, doar ca am observat ca gtx 1050 ti are si iesire DVI/DP, fiind mai ieftin sa cumpar un adaptor DVI-VGA au DP-VGA. Vreau sa stiu ce-mi recomandati si de ce din astea 3: HDMI / DVI/ DP

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Din pacate, placile video de ultima generatie nu mai merg cu adaptoarele vechi, ai nevoie de asa ceva: https://www.pcgarage.ro/......ntare-alb/
Din auzite, am inteles ca merge si cu asa ceva, https://m.emag.ro/......DZZ37NBBM/
Insa nu garantez.

| Parker_Kip_1997 explică (pentru EusebiuPWN):

Mersi mult. Insa o nelamurire, la ce folosesc cablul audio? Ca nu prea vad scopul.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Parker_Kip_1997):

In caz ca monitorul tau are boxe integrate, nu e neaparat sa-l conectezi.

| Parker_Kip_1997 explică (pentru EusebiuPWN):

Deci pot sa folosesc fara vreo problema castile daca nu am cablu audio la adaptor video?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Parker_Kip_1997):

N-ai nevoie de cablul ala audio, doar daca stai pe boxele monitorului(daca exista). Castile pe care le folosesti le conectezi la unitate, ce legatura are?