| anonim_4396 a întrebat:

Salutari, am si eu o problema, incepand cu inceputul am un pc cu windows 7 etc, hdd partajat in 2 partiti una pentru windows si alta pentru jocuri programe etc.Problema este ca partitia cu windows este plina si ea nu are nici un joc instalat in afara de messenger si updateurile pe care le face windowsul, in rest toate lucrurile pe care le downloadez si au mai mult de 10 mega le instalez in cealalta partitie, si nu stiu cum sa fac rost de spatiu in acea partitie. Am incercat programe de la ccleaner pana la programele windowsului, nici macar nu pot sa ii dau restore de la prima zi, cum pot sa fac sa sterg absolut tot de pe partitie in afara de ce apartine windowsului.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Instalează și rulează „WinDirStat". Îți arată ce fișiere ocupă partiția și cât sunt de mari. Are și unelte de management.

| Razvan_Giredaru_1993 a răspuns (pentru itsoft):

Problema era la un dosar apartinand de google imi ocupa 80gb si cand l-am deschis nu avea nici macar 10 fisiere de 6-7 kb, am sters folderul si am facut rost de spatiuhappy

4 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Daca in cealalta partitie ai mai multi Gb poti folosi sa transferi cat vrei dintr-o parte in alta fara sa pateasca cv partitia sau windows-ul dar poti trimite doar GB pe care nu ii folosesti. Partition MAGIC 8 sper ca iti e de folos. daca mai ai intrebari astept.

| jeek0 a răspuns:

Nu ai zis cata rea partitia. oricum update-urile pot ocupa foarte mult spatiu, mai mult decat multe programe

| Sarcasticu a răspuns:

În primul defragmentează HDD-ul, partiția respectivă... după care poți încerca un backupimage. happy