| resemnat a întrebat:

Salutari!

De putin timp intentionez sa imi cumpar un router wireless, pentru a avea acces la internet pe tel. mobil. Am conexiune la internet printr-un modem Thomson SpeedTouch 546 (e cam vechi, dar merge excelent), viteza 2Mb/S de la Romtelecom ClickNet.

Ce modele de router wireless sunt compatibile cu modemul la care sunt conectat eu la internet?

Mentionez ca la PC am Windows 7, si as vrea sa nu intampin problema dupa instalarea lui ( am citit pe net la unii, cum ca la inceput merge bine, dupa care incepe sa pice netul).

Funda rasp cat mai explicat in amanunt, si voturi la restul!

Răspuns Câştigător
| Garsonfane1979 a răspuns:

Da merge or ce router cu toate ca viteza o sa fie mica. Uite cel mai vandut router din ultimu an(in Romania) http://bit.ly/156Sm7k l-am probat si eu si este bun. 78mb am avut pe speed test din Bucuresti - Sibiu

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Toate. Si nu conteaza ce windows ai, acele routere se configureaza din browser. Bft