| iuliaa9974 a întrebat:

Salutari mici independenti de internet!:*
Am si eu o problema cu pc'ul: de ceva vreme imi tot spune ca nu mai am memorie in sistemul C.
Am sters de acolo cateva chestii, am golit cosul de gunoilaughing [Recycle Bin].dar tot am memoria plina. Pe desktop nu am multe iconite, doar Google Chrome, My Computer, Y! Messenger, Avira Anti-Virus si VodafoneMobile Connect.
Muzica, pozele si alte alea de'ale mele le am in sectiunea E.
Deci, daca ati inteles, ma puteti ajuta? Va rog mult. Nu mai pot downloada nimic, nici o poza, nici o melodie, absolut nimic.
Multumesc! Dau funda! :*:*

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Hai să îți dau un remediu pe care antevorbitorii mei trebuia să ți-l deie.
C:/ Windows/ temp
c:/ User/ temporary internet files
c:/User/temp?
conținutul folderelor acestea le-ai șters?
Că aici se stochează fișierele temporare, adică mici fișiere ce le folosesc aplicațiile ce le deschizi și apoi rămân în acest folder, urmând ca la o nouă redeschidere a lor să își creeze altele și tot așa, aceste foldere crescând în dimensiuni și ocupând spațiu pe hard disc degeaba.
remediu:
Galary utilities free sau cc cleaner.Primul ți-l recomand că nu are numai funcții de întreținere hard disc ci și de optimizare și dacă îl setezi cum trebuie va face treabă excelentă atât pe windows Xp cât și pe Windows 7 sau 8(testet and poufet). Succes

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Probabil ai virusi...ar trebui sa reinstalezi windowsulhappy

| guardian18angel a răspuns:

Da si tu un click dreapta pe C, apoi mergi la properties. Dupa care dai un click pe Disk Cleanup, si calculatorul iti va sterge toate fisierele nefolositoate din acea partitie happy. O sa dureze 1-2 minute, dar o sa curete el ceva acolo...

Apoi dezinstaleaza orice nu folosesti, din Control Panel -> Add/Remove Programs.

In final, daca inca ai prea mult spatiu, ia la puricat toate folderele pe care le gasesti in C, in afara de Windows, si vezi daca ai fisiere care ocupa foarte mult, apoi ceri o parere, vezi daca sunt importante acele fisiere, si daca nu, le stergi. Si uite asa, faci spatiu.

Mai mult de-atat nu stiu sa-ti spun happy nu stiu ce fisiere ai in pc, sau cat spatiu, etc.