| anonim_4396 a întrebat:

Salutari TPU!
Am un stick de 16 GB si as vrea sa stiu daca pot instala windowsul (sp2) pe el.
Adica windows-ul sa porneasca dupa stick.
Alte info:Am un hard de 20 de GB pe care am acum windows-ul si simt ca ma lasa cat de curand.Este prea uzat.
Si ma gandeam sa bag windows-ul pe stick si orice instalez sa le instalez pe un hard extern(300 GB).
Este posibil asa ceva? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am cautat o gramada si nu am reusit nici cum, peste tot sunt doar tutoriale despre cum sa instalezi windowsul de pe stick pana la urma a trebuit sa cumpar un hdd, in cazul tau poti instala windowsul pe hard extern daca ai asa ceva.

| Alcaelo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este posibil sa il instalez pe hardul extern.
M-am interesat la un service.

9 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Nu ai spatiu suficient pe el pentru a instala windows xp (sp2)

| anonim_4396 explică (pentru costan):

Ba ar avea spatiu suficient, el are stick usb de 16gb windowsul nu ocupa mai mult de 1, 5gb instalat problema e rularea windowsului de pe stick.

| dgeko a răspuns:

Da dar trebuie sa faci stick-ul butabil in primul rand

| dgeko a răspuns (pentru dgeko):

Uite aici mai detaliat http://pctroubleshooting.ro/......2008-si-7/

| anonim_4396 explică (pentru dgeko):

Asta e tutorial la cum sa pui un windows pe stick usb ca dupa aia sa instalezi windowsul tongue

| dgeko a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda greseala mea, nu am citit atent intrebarea big grin

| XtReMee a răspuns:

Da e posibil si nu trebuie facut stikul botabil cand instalezi windowsul o sa-ti apara la partiti stikul si il instalezi pe el windowsul

| Alcaelo a răspuns (pentru XtReMee):

Xtremee aici intervine altceva.
Stiu ca in momentul in care ajungi la partitii si iti cere sa selectezi partitia in care vrei sa intalezi windowsul apare si stik-ul... daca instalez windowsul pe stick...cum aflu daca windowsul porneste dupa stick sau dupa hardul de 20 de gb.
Asta ar fi problema.