| DlAgent a întrebat:

Salutari TPU, in saptamana ce urmeaza trebuie sa prezint un atestat la informatica, fiind clasa a 12 a.Ce as vrea sa va rog, daca exista cineva pe site care ar putea sa ma indrume putin, sau chiar sa ma ajute ar fi de apreciat. Tema este cautarea binara iar programele/exemplele ar trebui facute in foxpro sau pascal.Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista zeci de algoritmi si implementari pentru cautare. Un simplu search pe google te va lamuri... dar na cand lenea e mare