| LauR57 a întrebat:

Salutari TPU!
O sa incep direct. Intr- zi am aprins pc-ul si nu mai mergea deloc, nu mergea sa intru in Google Chorme, Task Manager, in nimic, am stat cu pc aprins 5 minute, si imi arata: Virus Neshta.A a fost gasit etc... A fost sters din pc, dar antivirusul a sters toate programele de compatibilitate, nici-un program nu mai functioneaza. De exemplu, daca eu dau pe LoL ( League of Legends) imi apare asa : "How do you want to open this file?" Nici macar in regedit nu mai pot sa intru, sau sa deschid unele programe "nume.iso"... Absolut nimic din pc nu mai pot deschide, ma ajuta cineva va rog? Windowsul nu il pot schimba, asta nu e o varianta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Gelu.happy Virusul a fot unul.exe sau poate altul si s-a installat in asa fel incat la stergerea lui, s-a sters si acel programe de compatibilitate cum spune userul care intreaba.singura solutii este sa reinstaleze windowsul reformatand partitiile. Posibil inca virsul sa mai aiba urme pe undeva.in price caz hardul e compromis, parerea mea.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca spui ca nu poti formata, trebuie sa existe un motiv. de ce? eu cred ca e modalitatea cea mai buna de a avea din nou un pc functional.
si daca spui ca nu poti formata si continui sa fii ferm in aceasta idee, iti doresc succes. posibilitati sunt, insa tot timpul o sa ai parte de erori si alte prostii.
pot sa te intreb ceva? ce antivirus asa destept ai de ti-a sters ceea ce spui?

| LauR57 explică (pentru gelu1970):

Ohhh, ai fost de mare ajutor! rolling on the floor De ce mai conteaza ce motive sunt pentru care nu pot reinstala windowsul? Eu doar am pus intrebarea. Daca nu stiai raspunsul nu trebuia sa mai comentezi.

| gelu1970 a răspuns (pentru LauR57):

Nu era vorba de a comenta, ci e calea cea mai buna si curata de a avea un pc care sa functioneze. am intrebat motivul deoarece intotdeauna e o cale de a face lucrurile cum trebuie. insa vad ca esti destul de ignorant.
desi se poate regla totul, si nu e acelasi lucru cum ar fi o formatare, cred ca nu meriti ajutor. deci scuze pentru ca ti-am raspuns la intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Buna Gelu.happy Virusul a fot unul.exe sau poate altul si s-a installat in asa fel incat la stergerea lui, s-a sters si acel programe de compatibilitate cum spune userul care intreaba.singura solutii este sa reinstaleze windowsul reformatand partitiile. Posibil inca virsul sa mai aiba urme pe undeva.in price caz hardul e compromis, parerea mea.