| anonim_4396 a întrebat:

Salutari tuturor! Am un laptop compaq presario, cu urmatoarea configuratie AMD E-450, HD 6320, 8GB RAM la1333MHZ,HDD SATA 2 500GB.Doresc sa stiu ce sistem de operare(windows sau linux) este recomandat pentru instalare pe acest laptop? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Windows 7 Ultimate(poti chiar si Windows 8).
Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal.

Eu zic sa-ti instalezi Windows, doara asa...sa nu ai minunata surpriza sa stii ca pe Ubuntu nu poti instala fisere ".exe" doar cu emulatoare,(majoritatea nu o sa functioneze la parametrii normali).
In concluzie Windows si la 8 GB de RAM poti linistit sa-ti bagi Windows 7!

| coclearadu a răspuns:

Exact acelasi tip de laptop il am si eu. windows 7 ultimate ar fi cea mai buna alegere happy