| razeer a întrebat:

Saluteare am si eu nevoie de putin ajutor si m-am gandit sa apelez la voi.Sa incepem cu ineputul acum cateva zile mi-am luat un IPhone 3gs si as vrea sa imi descarc cateva aplicatii de pe Apple store dar nu pot mi-am facut cont pe game center si cand vreau sa introdut contul de pe game center in Apple store in zice asa : This Apple ID has not yet been used un the ITunes Store Tap Review to sign in, then review your account information. Si dupa imi da sa dau Camcel si Review si daca dau review astept pana dimineata si nu se intampla nimica va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| SDavidS a răspuns:

Uite,ai facut un Game Center ID, Pentru un Apple ID : https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/iphone-4s > acolo gasesti tutoriale>click si acolo va apara "2.subiect">apoi>da click pe "aplicatii">apoi> la dreapta o sa apara "magazin de aplicatii - configurarea unui cont">si acolo iti arata cum faci contul. Funda?

| razeer explică:

Bun deci eu is putin mai greu de cap deci imi fac un cont ITuns si ala e cont si pe Apple store? Si inca ceva cat costa sa faci un cont ituns? Daca raspunzi si la asta dau Funda.

| SDavidS a răspuns (pentru razeer):

Nu costa absolut nimic, doar cand introduci mod de plata acolo, asta inseama ca ai vazut a applicatie care costa cum o vrei sa o achita. Daca ai ceva nelamuriri te ajut oricand.Bafta!