| JoK3RuLAndreyy a întrebat:

Bun.Sa v-a spun cum sta treaba.Eu,mi-am cumparat din Franta pentru ca am fost plecat pentru un timp de 2 saptamani si mi-am cumparat un iphone 3 G si are un meniu de iphone 5, nu mint! Bun stiti ca pe iphone 5 este si un program de descarcat jocuri pe nume Game Center, ei despre asta este vorba. Bun mi-am facut cont si cand dau sa descarc un joc stiti ca trebuie sa scrieti id Apple e, il scriu si imi zice urmatorul lucru :This Apple ID has not yet been used in the iTunes store. Tap Review to sign in, then review your account information, nu sunt expert in Engleza stiu mai multe Franceza, ma pasionat.Va Multumesc mult! Cel care imi da cel mai bun raspuns are Funda + vot

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

In primul rind iphoanele nu au menu asa cum tu spui.Ele folosesc un sistem de operare numit ISO.si acest iso il poti pune pe orice iphone daca acel telefon suporta iso ce tu vrei sa il instalezi.In cazukl tau te asigur ca iphone 3G nu are acelasi iso ca si iphone 5.Garantez cu ce vrei tu.Doar daca iphone este 3GS atunci da iti poti instala iso 6.1 ultimul.In rest cred ca iphone 3 G merge doar pina la iso 4.2 ceva de genul asta. Pune tu iphonul 3 G de care spui si sa aiba pe el sa zic iso 4 si sa vedem daca itune o sa iti zica ca uite daca vrei sa upgradezi la iso 6.1.Te asigur ca asa ceva nu se va intimpla nicicum.Referitor la id de Apple tu ori nu ai avut ori nu stiu nu mai ai un id pe apple.com,si de aia va trebuie sa iti faci un id pe Apple ca sa poti lua aplicatii.Asta e simplu de facut.Mesajul spune ca id de Apple n-a fost folosit in itune store si ca sa intri in id tau daca ai si sa revezi informatiile de acolo.Probabil so fi schimat ceva si trebuie sa setezi.Eu nu stiu ca nu cumpar nimic si nici nu iau nimic aplicatii sau altceva.Deci pui id daca ai unu pui parola intri si acolo vezi ce spune. Daca nu ai id la Apple atunci iti faci.Bafta

| JoK3RuLAndreyy explică (pentru relian):

Este 3Gs am uitat sa spun, acum m-am uitat si este 3Gs.O sa incerc ce mi-ai spus tu, daca imi merge o sa iti dau ce am zis mai sus, mersi

| relian a răspuns (pentru JoK3RuLAndreyy):

Nu trebuie sa dai nimic.Eu daca stiu ceva spun ca sa ajut daca pot.Bafta