| nashu40 a întrebat:

Salve all!
Am conectat un stick la pc si nu pot accesa ce am pe el. L-a deschis greu si cand l-a deschis in loc de fisierele existente mi-a aparut : "Shortcut to disc G", G fiind exact denumirea lui. Daca dau la proprietati imi arata ca are spatiu ocupat exact cat aveam,doar ca nu pot accesa datele, cand dau clik pe acel "shortcut" imi apare un mesaj de eroare.
Care este cauza acestei probleme si cum o pot rezolva? Am nevoie urgenta de datele de pe stick.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

E virusul ce iti schimba in shortcut toate arhivele. cauta in google cum se elimina.
eu am o arhiva BAT ce se pune in unitatea virusata si se executa ca admin. daca nu reusesti vorbim pe seara.