| no1Alex a întrebat:

Salve! Am o configuratie pentru un pc de editat foto/video si am nevoie de parerea celor care au mai facut un build. Daca aveti timp aruncati un ochi sa-mi spuneti daca e ceva in neregula.Multumesc! https://pcpartpicker.com/list/MwKctJ

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Am citi mai atent din specificatiile fiecaruia. si vad ca acel SSD Samsung nu este compatibil cu placa de baza.

SSD-UL Samsung are interfata pc-i express versiunea 4.0. si placa are doar 3.0. incearca cu un al SSD cu interfata sata 3, s-au pc-i express 3.0.

in rest sunt compatibile

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai si eu ce vad in linkul asta? un site.

| no1Alex explică (pentru octav005):

Imi vezi configuratia...

| octav005 a răspuns (pentru no1Alex):

Pai este foarte ok sa il folosesti pentru editat

| no1Alex explică (pentru octav005):

Deci spui ca nu ar exista incompatibilitati intre piese

| octav005 a răspuns (pentru no1Alex):

Stai sa ma uit mai atent

| no1Alex explică (pentru octav005):

Multumesc pentru timpul acordat, site-ul e bun insa nu am incredere 100% in el.

| no1Alex explică (pentru octav005):

Pai m-am uitat si eu de vreo 3 ori pe eMAG de unde le cumpar si vad ca placa de baza duce PCI-E gen3 4x m.2 si ssd-ul e la fel. Poate pe site-ul ala au alte specificatii.Dar oricum mersi ca ai aruncat un ochi

| octav005 a răspuns (pentru no1Alex):

Am citi mai atent din specificatiile fiecaruia. si vad ca acel SSD Samsung nu este compatibil cu placa de baza.

SSD-UL Samsung are interfata pc-i express versiunea 4.0. si placa are doar 3.0. incearca cu un al SSD cu interfata sata 3, s-au pc-i express 3.0.

in rest sunt compatibile