| BBiiiaa a întrebat:

Samsung vs Allview, mai exact Samsung Trend Plus/Allview P. Ma intereseaza mai ales memoria, camera(frontala),durata bateriei, android.

Răspuns Câştigător
| dan1998 a răspuns:

In primul rand cred ca te referi la telefoanele astea

http://www.emag.ro/......DL7YSBBBM/

http://www.emag.ro/......EJBVNBBBM/

Pai Samsung:
-memorie:Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 64 GB)

Memorie RAM:768 MB

Memorie interna:4 GB

-camera:Rezolutie camera (Mp):5

Camera secundara:0.3 Mp

-baterie:1500(mAh)

-android:Android v4.2 (Jelly Bean Plus)

Allview:

-memorie:Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32 GB)

Memorie RAM:1 GB

Memorie interna:2 GB

-camera:Rezolutie camera (Mp):8

Camera secundara:1.0 Mp

-baterie:2100(mAh)

-android:

Android v4.1 (Jellybean)

La memorie ar castiga Samsung are mai multa memorie interna dar mai putin RAm,la camera ar castiga Allview,la baterie Allview are capacitate mai mare si la android ar fi mai bun Samsung.

Parerea mea este ca Samsung este mai bun, ma refer ca firma nu neaparat la telefonul care il vrei, nu stiu ce sa zic Allview nu este o firma extraordinara, te-as sfatui daca vrei sa te uiti la alt telefon Samsung, daca vrei ceva mai bun decat Samsung Trend Plus

2 răspunsuri:
| anonymous6 a răspuns:

O sa fiu scurta si la obiect nu ca altiilaughing)) Allview este firma romaneasca si stii cum sunt romaniilaughing))just kidding eu zic sa alegi Samsung decat Allview,.laughingpeace.