| Ivanov_Casian_1995 a întrebat:

Saptamana care vine voi primi un pc gata asamblat dar va avea sistemul de operare ubuntu.Imi voi pune windows 10 dar as vrea sa il pun pe ssd. Ma poate ajuta cineva cu niste explicatii/instructiuni de baza?

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

E simplu, ssd-ul iti va aparea ca si hdd-ul, nimic diferit. Daca ai si una si alta le vezi separat acolo si alegi unde sa-l pui.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cumperi un ssd, recomand Samsung 850, apoi vezi daca ai voie sa il deschizi si bagi ssd in el si instalezi windowsul

| Ivanov_Casian_1995 explică (pentru RAY):

Ssd-ul va fi montat in pc, eu trebuie doar sa instalez windows-ul si vreau ca acesta sa il instalez pe ssd

| Ivanov_Casian_1995 explică (pentru bystefu):

Ok si va trebui sa sterg ubuntu sau se instaleaza peste?

| RAY a răspuns (pentru Ivanov_Casian_1995):

Stergi acel linux de pe hardul normal

| bystefu a răspuns (pentru Ivanov_Casian_1995):

Tu formatezi tot si faci hardurile clean.

| bystefu a răspuns (pentru Ivanov_Casian_1995):

E simplu, ssd-ul iti va aparea ca si hdd-ul, nimic diferit. Daca ai si una si alta le vezi separat acolo si alegi unde sa-l pui.