| Bogdanel12132432 a întrebat:

Am si eu o intrebare Directx12 este o placa de baza? Si daca e se potriveste cu un Gtx 1050 2gb de la msi? Si mai am o intrebare daca eu mi-am cumparat un pc cu totul are placa de baza in el?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Uite ce e un Directx. Imagineaza-ti ca placa ta are "Windows instalat pe ea. Ultima varianta". Un pc are in configuratie si placa de baza, nu are cum sa functioneze fara asa ceva.

| Bogdanel12132432 explică:

Si eu am pe placa de baza un procesor amd cu Intel hd le pot inlocui cu un i3 si 1050