| ゼロの a întrebat:

Scuze daca am gresit categoria.Cum pot sa instalez un Windows xp pe un laptop Lenovo 3000 N200, va rog frumos un video.Am incercat sa pun cd inauntru, dar nu merge, am incercat sa ii dau la BIOS sa il ruleze, dar nu imi merge.
P. S pe un pentium 3 a mers acelasi xp.
P. P. S pc acesta este Pentium 4

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Intampi vreun fel de eroare? Nu ajunge la partea de boot? Intra in Bios si pune la primary boot HDD-ul si al secondary pui cd/dvd. La 3 poti pune un usb, ca sa nu lasi gol. Daca nu merge cu instalarea de pe Cd, incearca de pe un stick (doar ca de pe stick e mai complicat).

| ゼロの explică (pentru JustCosmin):

Nu intamipin erori, dar nu stiu sa pun.Adica intru la BIOS dau la boot si nu pot da pe nimic.Adica nu pot sa schimb nimic de acolo.

| JustCosmin a răspuns (pentru ゼロの):

Cand intri acolo la boot,ca sa alegi ce pui la primary,secondary, trebuie sa selectezi prima optiune si sa apesi tasta Enter. O sa-ti apara o lista de optiuni, iar tu vei alege HDD.(sa nu pui 2 optiuni la fel, adica HDD la primary si HDD la secondary). Altfel nu stiu sa te ajut.