| nechiforboss a întrebat:

Se mai poate repara ecranul unui telefon cu touch screen daca s-a spart, chiar daca acesta e inca functionabil(e chestie mai mult de estetica)?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate repara decat prin inlocuire.

| relian a răspuns:

Nu se poate repara, un geam spart ramane spart, ori il folosesti asa ori il schimbi.
Recomand sa schmbi cu orginal, cu genuine daca ai auzit de cuvantul asta.
Ori nou, ori luat de la alt telefon la care s-a ars motherboard, asa ca un exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un touch nu e scump dar cu ecranul e scump

| TheStrategist a răspuns:

Se poate repara doar prin înlocuire.

| 19flo79 a răspuns:

Da, se poate schimba.
De reparat fisurile, nu stiu happy

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Ecranul unui telefon cu touch screen fisurat poate fi reparat doar prin inlocuire.