| bogdan324 a întrebat:

Se merita sa dau un laptop HP 650 pe un Samsung galaxy s3 sau un iphone 4s cu o diferenta din partea celui cu telefonul?
Pentium 2020m 2. 4ghz dual core Ivy bridge
4gb ram ddr3
Intel HD Graphics
astea sunt piesele din laptop
Astept cat mai multe raspunsuri

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Piratul10 a răspuns:

Pai intai trebuie sa te gandesti daca iti trebuie laptop sau telefon.
Si iti scriu ceva daca are trebui sa iei Samsung sau iPhone:

Samsung Galaxy s3 e mai bun decât iPhone 4S.
Deci iPhone 4S are designul mult mai tare si arată mult mai bine decât Galaxy s3.
Dar Samsung g s3 e mai bun la partea cu Android pentru ca Android e mai bun decât IOS.
Pe iOS e totul foarte simplu, chiar si un copil poate umbla pe el si cu el pentru ca iti da doar un drum iti spune ce sa faci si gata dar la Android sunt mai multe opțiuni si pe android poti sa iti costumizezi telefonul.de asta prefer un Samsung galaxy s3.
Daca iPhone ar fi cu android as prefera un android.dar nu este așa ca daca tu vrei un telefon arată cu care sa te lauzi mai bine alegi iPhone.
Daca vei un telefon pentru aplicații iti iei Samsung plus ca pe Android ai mai multe aplicații gratis.
Si nu asculta ce spun astia ca iPhone daca il scapi pe jos se crapa in 2 pentru ca eu am avut un iPhone i la scăpat aproape de la un metru si nu sa întâmplat nimic, nici măcar o zgârietura.
iPhone e din sticla si metal iar Samsung cred ca din plastic.
Si Samsung e mai mare.
Asta e raspunsul meu.
Si inca o data gandeste laptop sau telefon.

| bogdan324 explică (pentru Piratul10):

Am mai avut iphone si s3, dar acum ma bazaie unu la cap ca vrea laptop ca o sa plece din tara si are nevoie,mai ales ca e performant,si e nou nout,fara nicio zgarietura,nu vreau sa ma dau mare cu telefoanele, pentru ca oricum nu am de ce, as da dovada de retardism, oricum, el le are pe astea 2 telefoane si ma pune sa aleg daca e...pana la urma aleg iphone-ul ca nu am chef sa stau in buzunar cu un s3, imi este foarte incomod, am pus intrebarea asta sa vad daca ar merita, acum ar fi bun iphone-ul ca e mic, compact, si s-ar putea sa mai plec pe la mare

| Piratul10 a răspuns (pentru bogdan324):

Ok,buna alegere dar iti spun ca nu se merita sa iti dai laptopul pentru iPhone.

| HarukaAnase a răspuns:

Mai degraba galaxy.dar sa dai un laptop pe un telefon caruia i se va sparge odata ecranu si vei plati la el cat pentru 2 laptop-uri... nu merita zic eu. Depinde de ce poate laptopul etc. si ai grija si la telefon... Fa o alegere buna! ^_^