| DEBrown a întrebat:

Se poate ca atunci cand fac CD-uri in format audio (track) cu Nero, sa aiba si erori facand unele melodii sa nu mearga?
Tocmai ce am facut cateva CD-uri si acum vad ca unele melodii de pe ele nu merg, le dau play si nu se aude nimic pana la final, iar pe PC ele merg convenabil.

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Asta se intampla atunci cand arzi CD/DVD-uri la intamplare! Chiar daca la ardere nu apare nici o eroare asta nu inseamna ca acel CD/DVD este scris bine! Recomand sa folosesti un nero cat mai actual posibil, apoi sa cobori viteza de ardere nu la 12x, ba chiar la 4x si nu uita sa bifezi casuta pentru a verifica datele scrise. Foarte important deoarece la scriere poate sa nu apara erori, insa la verificare...da! Daca la verificare nu apar erori CD/DVD este scris bine! Conteaza si calitatea compact disk-ului!

2 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Stii care e cauza! Leai facut la viteza mare! trebuie la 12X

| Airam99 a răspuns:

Si mie mii se mai intampla.Eu am auzit ca sunt melodiile devina.Incearca sa le dowaldezi de pe alt site sau ceva de gen