| DuDstyrne a întrebat:

Se poate cumpara placa video la un laptop Fujitsu Siemens v5505, are windows 7, 3gb ram, 356 mb video, Intel dual core 1. 8ghz procesor? de preferat 512

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

M-am mai uitat pe net si nu ai cum. ar trebui sa te duci la un specialist care stie ce face. dar e foarte scump. si nu iti poate garanta ca o sa mearga.
ce poti sa faci cu un procesor video integrat este mai mult pentru chestii de baza gen intrat pe net, vazut filme, procesare word si cam atat.

Mai ieftin ai iesi sa iti iei unul nou, cu placa video dedicata gen AMD sau nVidia. placile video Intel sunt integrate si sunt ca un fel de back-up pentru cea dedicata in caz ca doamne fereste iti arde cea dedicata, ca sa te poti descurca.

9 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Trebuie deschis si vazut daca se poate desprinde procesorul

| DuDstyrne explică:

Sau pot cumpara procesor, sa-l inlocuiesc

| DuDstyrne explică:

Aha si ar trebui sa schimb si placa video si procesorul?

| Danzell a răspuns (pentru DuDstyrne):

Placa video din cate stiu eu nu prea ai cum sa o schimbi. a mea cel putin nu pot dar procesorul pot

| DuDstyrne explică (pentru Danzell):

Aha pai am vazut cu programu everest ca am placa video de 448 mb

| Danzell a răspuns (pentru DuDstyrne):

Cum se numeste si ce model

| DuDstyrne explică (pentru Danzell):

Mobile Intel(R) 965 Chipset Family

| Danzell a răspuns (pentru DuDstyrne):

M-am mai uitat pe net si nu ai cum. ar trebui sa te duci la un specialist care stie ce face. dar e foarte scump. si nu iti poate garanta ca o sa mearga.
ce poti sa faci cu un procesor video integrat este mai mult pentru chestii de baza gen intrat pe net, vazut filme, procesare word si cam atat.

Mai ieftin ai iesi sa iti iei unul nou, cu placa video dedicata gen AMD sau nVidia. placile video Intel sunt integrate si sunt ca un fel de back-up pentru cea dedicata in caz ca doamne fereste iti arde cea dedicata, ca sa te poti descurca.

| DuDstyrne explică:

Mersi mult

| DuDstyrne explică:

Ce pot sa fac sa mearga putin mai bine la jocuri asa in general? adica in samp se blocheaza putin..sa-l curat de praf?