| هوراس a întrebat:

Se poate schimba procesorul la un laptop?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti schimba dar trebuie sa schimbi placa de baza ce are integrata procesorul si placa video iar asta duce aproape cat valoarea laptop-ului.

| neutrino a răspuns:

Specialistii il pot schimba.

| Hevnoraak a răspuns:

Teoretic dacă socket-ul e la fel, atunci ar fi posibil să pui un alt procesor, dar consultă un specialist înainte.

| Levelstar a răspuns:

Asa am vrut si eu dar trebuie sa sa iti schimbi complet placa de baza (adica tot placa video, procesor, hard ) si te va duce la 700 lei!

| MariuSSer a răspuns:

Da, se poate schimba. Îţi recomand să ceri să facă această operaţie magazinul de unde cumperi noul procesor, manopera nu este scumpă.