| Th3Unknown a întrebat:

Se poate schimba procesorul, desigur cu unul mai bun la un laptop Acer Aspire6530G? Si cat ar costa?

4 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Multe laptopuri au totul integrat (de aia le urasc eu atat de mult) si de ce procesorul? spune-mi ce vrei sa faci mai intai

| Th3Unknown explică (pentru Hash001):

Am o placa buna si 4gb ram dar din cauza procesorului, nu pot sa "profit" de calitatile sale si sa joc din cele mai noi jocuri.am vreo solutie in afara de consola?laughing mersi

| Hash001 a răspuns (pentru Th3Unknown):

De unde stii ca nu e de la placa video? ce procesor si ce placa video ai. Si pe ce functionezi (adica x32 sau x64 bit windows)

| Th3Unknown explică (pentru Hash001):

Processor: AMD Turion(tm) X2 Ultra Dual-Core Mobile ZM-82 (2 CPUs), ~2. 2GHz
Card name: ATI Mobility Radeon HD 4500 Series
Display Memory: 1898 MB
Dedicated Memory: 506 MB
Shared Memory: 1391 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Memory:4096 mb.
Repet unele jocuri cer procesor mai mare decat al meu.Placa video e la minimum-recomandated mai degraba.Intrebarea e daca pot schimba procesorul sau ceva in avantajul lui ca sa mearga.