| Costin1996 a întrebat:

Se pot pune rami DDR3 pe mufa de DDR2?

Răspuns Câştigător
| ICEbalI a răspuns:

Salutare
Nu potrivesc...
DDR – 184 pini
DDR2 – 240 pini
DDR3 – 240 pini

http://www.blasterzone.ro/wp-content/uploads/2011/03/ddr-ddr2-ddr-3.png

11 răspunsuri:
| Ionut01x a răspuns:

Eu nu am auzit de mufa DDR2.

Cauta pe internet informatii despre placa ta de baza si vei afla daca suporta DDR3.

| Seby90 a răspuns:

Nu este posibil.

| DjZen a răspuns:

Nu poti sa pui

| alexax a răspuns:

Sigur nu. Doar Ddr2.

| Laurentsiuu a răspuns:

Este imposibil.

| Spyke93 a răspuns:

Nu se pot pune! au alt slot!

| Pantazi_Eduard_1996 a răspuns:

Nu, nu se poate.

| spec12 a răspuns:

Din pacate nu... ceea ce ai nevoie este o placa de baza cu suport dual, atat pentru DDR2 cat si pentru DDR3...

| p33ricol a răspuns (pentru spec12):

Nu se numeste suport dual, se numeste placa hibrida

| spec12 a răspuns:

Din pacate nu... ceea ce ai nevoie este o placa de baza cu suport dual, atat pentru DDR2 cat si pentru DDR3.

| Floryyyyynnn a răspuns:

Nu, Nu se poate! Daca vrei ddr3 tebuie alta placa de baza cu suport la rami de ddr3!