| TheWhiteTiger a întrebat:

Se pot scana fotografii reale (genul lucioase) folosind un scanner si sa se vada bine pe calculator? Sau din cauza luminii nu vor iesi bine?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca ai un scanner cu rezolutie buna (2400x2400 sau 2400x4800), vor iesi cum trebuie.
Daca scannerul sau multifunctionala ta are rezolutia de scanare 600x600, aceea e rezolutie pentru scanat text la o calitate decenta, pentru imagini se cere mai mult.
Fotografiile nu trebuie sa aiba amprente pe ele, particule de praf sau zgarieturi.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Vor iesi bine! Eu am facut asta cu multifunctionala mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In scanner e intuneric deci nu vor luci. Vor iesi bine, si daca vrei le poti edita dupa sa iasa si mai bine.

| CristianAlbert2 a răspuns:

Mie mi-au ieșit bine, încearcă măcar