| anonim_4396 a întrebat:

Se simte diferenta intre 64 biti si 128 biti la o placa video dedicata de laptop?

8 răspunsuri:
| CristiPalidu a răspuns:

128 bit all-time
64 bit e destul de putin pentru noile jocuri
Ce laptop mai exact vrei sa cumperi?

| anonim_4396 explică (pentru CristiPalidu):

Un Acer Aspire V3-571G, care are multe configuratii

| CristiPalidu a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci mergi pe 128 bit. E mai rapida placa video.

| al3xander a răspuns:

Inseamna adancimea culorilor: 128 biti inseamna ca are culori de ordinul 2^128 deci 2^64 x 2^64. diferenta se simte la anumite jocuri/programe, windows-ul indiferent de placa video el suporta culori de 32 de biti (2^32).

| snzpaul a răspuns:

Bine-inteles, la 64 biti, iti merg majoritatea jocurilor, dar la 128, ar trebui sa-ti mearga toate jocurile.

| kzd a răspuns:

Da, dar si cea de 64 de biti este foarte buna.

| PickUp a răspuns:

Salut!
Da normal ca se simtehappy La 128 biti zboara grafica la cat de buna este iar la 64 de biti este bunicica.
Bafta!
Funda?big grin

| mihnealuca a răspuns:

La 128 de biti iti merge super bine, iar la 64 biti iti merge bine.Bafta!