| RAUL28823883884 a întrebat:

Se va simti diferenta in jocuri daca fac upgrade de la 4gb de ram 2400mhz ddr4 single channel, la 8gb? Precizez ca e vorba de un laptop cu i3-7100u, 920mx de 2gb, ddr3, 1tb hdd, si rez de 1366x768p? Ma intereseaza daca voi face acest upgrade voi avea performante mai bune si voi putea juca unele jocuri cu cerinte mici, exemplu Fortnite si daca merita, dau funda!

Răspuns Câştigător
| cyberalex a răspuns:

Nu.
In cazul tau, performanta nu depinde de RAM (poti deschide mai multe programe in același timp).

2 răspunsuri:
| Alexandru_Vint_1993 a răspuns:

Daca faci acest upgrade desigur va creste performanta dar prea putin si doar in unele jocuri care necesita mai multă memorie ram. Daca vrei sa joci jocuri cu cerinte mari iti recomand un upgrade la placa video sau chiar procesor daca vrei o performanta cu mult mai crescută. Sper că te-am ajutat frate

| RAUL28823883884 explică (pentru Alexandru_Vint_1993):

Teoretic la laptop-urile de ultima generatie nu se mai pot schimba placa video si cpu-ul laughing