| DeathAngel1 a întrebat:

Server minecraft eroare [WARNING] **** FAILED TO BIND TO PORT!
[WARNING] The exception was: java.net.BindException: Cannot assign requested address: JVM_Bind
[WARNING] Perhaps a server is already running on that port?

ce trebiue sa fac?

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Verifica IP-urile, in fisierul cu proprietatile serverului (server.proprieties) la server-ip sa fie scrisa adresa IPv4. Fa un fisier notepad in care sa scrii asa:
@echo off
ipconfig >> ip.txt
exit

si salveaza-l ca.bat sau scrie pur si simplu in CMD "ipconfig". Se mai intample sa se mai schimbe ip-urile uneori si trebuie rescrise.

PS: poate fi si din cauza ca ruleaza 2 servere pe acelasi port de o data.

| DeathAngel1 explică (pentru introduaicinumele):

Am incercat ce zici tu dar la ip adres zice :fe80::20e:e8ff:fe8d:aee1%4
ce sa fac?

| CatalinOrzan a răspuns (pentru introduaicinumele):

Am facut ce ai spus si imi zice in loc de aceasta eroare ---- Minecraft Crash Report ----
// I'm sorry, Dave.

Time: 6/21/13 6:19 AM
Description: Exception in server tick loop

java.net.UnknownHostException: IPv4
at java.net.Inet6AddressImpl.lookupAllHostAddr(Native Method)
at java.net.InetAddress$1.lookupAllHostAddr(Unknown Source)
at java.net.InetAddress.getAddressesFromNameService(Unknown Source)
at java.net.InetAddress.getAllByName0(Unknown Source)
at java.net.InetAddress.getAllByName(Unknown Source)
at java.net.InetAddress.getByName(Unknown Source)
at hz.c(SourceFile:124)
at net.minecraft.server.MinecraftServer.run(SourceFile:306)
at gp.run(SourceFile:573)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.5.2
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.7. 0_25, Oracle Corporation

| Valy800 a răspuns:

Eu sunt expert mc si mi s-a intamplat si mie asta trebuie sa downloadezi ultima versiune java si daca nu merge nici atunci downloadezi SP de pe linkul asta http://adf.ly/IANGN si dai click dreapta pe el open with ---> choose program si cauti java

| мαяijüαηα a răspuns:

Pai ar trebui s intrebi pe cineva care joaca...de ex..daca..ai cont p youtube poti sa. il intrebi pe ...https://www.youtube.com/user/biolograficus

| alex99_9407 a răspuns:

E simplu, intra in server properties file si schimbi acolo unde scrie server-port, ar trebui sa fie 25565 tu pui 25575 sau cum vrei si gata merge.