| dolyan a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum fac ca un obiect dintr-o pagina web sa urmareasca scroll bar-ul, adica indiferent de cum de cat de jos dau pagina, sa isi pastreze acelasi loc pe pagina ex chat-ul de la facebook (ala stiu ca e facut cu java script) dar trebuie sa fie un cod html care sa mentina obiectul in acelasi loc. Sper sa fi inteles. Va multumesc Si app, nu ar fi ca-lumea ca TPU sa faca o categorie speciala pentru intrebari de genul acesta? o pagina webmasters? pa pa

2 răspunsuri:
| FirstAid a răspuns:

Buna! Pentru a face asta ai nevoie de CSS. Pur si simplu pui paragraful tau si ii dai pozitie fixa. p {position: fixed;}winking In felul acesta textul tau "se va tine dupa" scroll. Baftawinking

| ChitzZy a răspuns:

Nu stiulaughing nu am auzit de asa ceva