| NVRE a întrebat:

Spuneti-mi va rog toate comenzile din Cygwin.E ca terminalul de la kali linux dar comenzile sunt diferite.Ca de exemplu am incercat comanda ls pe kali linux iti apare direct aici trebuie sa scrii ls d:// sau ls c://, etc. Spuneti-mi daca puteti si ce fac ele. Inclusiv comenzile folosite in >hackingFUNDA! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la kali, ca sa dai ls sa vezi ce e in fisier, trebuie tot la fel, sa navighezi din terminal, in fisieru pe care il vrei cu cd.

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

Dar unele comenzi nu merg ca de exemplu touch fisier.php sau rf -rf fisier.php