| Danut3s20 a întrebat:

STATIA DE AMPLIFICARE: in cateva saptamani avem banchetul! ne trebuie muzica si are un coleg o statie audio pw-20b si am si eu o boxa mare de 60w si una mai mica de 15 cum facem banchetul al munte 3 zile avem masa festiva intr-o sala mare, cu boxele mele nu prea o sa se auda ca se pierde sunetu din cauza cai sala mare, SE poate adauga mai multe boxe diferite la statie? adica pe alnga cele 2a ale mele sa mai punem cateva boxe mai mici sau mai mari? daca nu ce am putea face?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

NU,daca o sa legi mai multe difuzoare in paralel si o sa pe pui pe acelasi canal, o sa scada impedanta si practic o sa scurtcircuitezi amplificatorul

Răspuns utilizator avertizat
| AlexutzuCtza a răspuns:

Daca ai pune virgule sau punct..cu siguranta as intelege treaba ta. Ai scris anapoda. tot nu inteleg ce vrei sa zici. Scrie si tu propozitii daca vrei sa fi inteles ca altfel nimeni nu iti va raspunde...

Răspuns utilizator avertizat