| miha90z a întrebat:

Stie cineva cat costa o resoftare pentru un nokia 5230? un pret estimativ macar.

Răspuns Câştigător
| Paprik a răspuns:

Eu am dat 50 ron acum ceva timp.
Cam de la 30 la 50 lei.

13 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

500 mii am dat eu in iarna

| DaNNN a răspuns:

Intre 15 - 240 Ron.

Poftim un site cu un toturial, unde iti poti resofta singura telefonul. Daca nu te descurci singura, roaga pe cineva.

Poftim inca un site, unde este si pretul si unde se afla si telefonul tau: http://servicegsm.com.ro/servicii-software/91-modele-nokia.html

| miha90z explică:

@ kosmytheboss : ba exista. este o diferenta intre resoftare si updatewinking
@Ghost : pentru ca i-am facut update prin Nokia ovi si nu s-a mai deschis! (nu este prima oara cand fac update la un telefon, dar este prima oara cand nu se mai deschide laughing )

| Ghost a răspuns:

De ce vrei sa schimbi softu cand telefonul a iesit cu el din fabrica original daca il schimbi producatorul nu isi va asuma nici o responsabilitate pentru nefunctionare mai bine lasa-l asa cum e si eu am 5230 de 1 an si nu am resoftat nimic fiindca poti distruge softu in proportie de 99.99% restul de 0.1% poate vei resusi si dupa aia va functiona mai greoi sau nu poti poti intra in menu si pe urma il poti arunca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30-40 de lei.

| KosmyTheBoss a răspuns:

Nu exista asa ceva poate a iti updata softul telefonului si aia nu costa nimic, tot ce trebuie sa faci e sa iti instalezi pe clac Nokia ovi suite sa legi telefonul la calculator cu! USB-UL! si sa ii dai update softwarewinking sau daca ai internet pe telefon ii dai direct din aplicatia din meniul aplicatiiwinking

| Stefan94d a răspuns:

Intre 30-50 de lei

| gh0s7smil3 a răspuns:

Ziua buna! Depinde, poate nu necesita neaparat o resoftare. Dar, te costa undeva intre 25-60 Ron.

| xTheAngeLx a răspuns:

Eu am auzit ca ar costa in jur de 130 Lei.Nu stiu exact. Sper sa-ti fiu de folos.

| aryndyka a răspuns:

Ai rezolvat? cat te-a costat?big grin

| miha90z explică (pentru aryndyka):

Buna. da, am rezolvat am dat 50 lei

| backbecks a răspuns:

Am si eu o intrebare, poate ma ajuta cineva. Am vrut sa resoftez telefonul meu de Nokia 5230 iar la un moment dat sa intrerupt. De atunci nu pot sa pornesc telefonul si ninci calculatorul nu recunoaste. Puteti sa-mi dati va rog niste sfaturi cum as putea rezolva problema? Mersi tare mult