| lunarwolf a întrebat:

Stie cineva cum imi pot seta tastatura sa scrie si litere romanesti si cum le tastez [gasesc]? Funda. happy

Răspuns Câştigător
| Addicted a răspuns:

Control Panel > Regional and Language Options>alegi limba pe care sa o setezi si dai Apply.
Ca sa setezi inapoi la engleza urmezi aceiasi pasi.

6 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Adauga id-ul gladiator_of_dark_soul
E prea greu de explicat
O sa til fac prin teamviewer

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Dai click drepta pe bara de activitati apoi "Toolbars" si "Language bar" apoi trebuie sa-ti apara in stanga barii o sageata care indica in jos apasa pe ea si dai "Setting" o sa-ti apara limbile pe care le ai adaugate pana in acest moment daca nu ai si limba romana printre ele in stanga casutei se afla un buton "add" apasa-l si seteaza romana apoi dai "ok" si "aply" apoi iar "ok" si gata.

Mentionez ca acest lucru este valabil daca ai windows xpbig grin
Sper ca te-am ajutatbig grin

| liiaa a răspuns:

Jos in coltul din dreapta este un patrat mic unde scrie en dai acolo si apesi ro apoi tastele :; " ' } { se transforma in caractere romanesti cum ar fi ş ţ ă î.

| c0rL a răspuns:

Selectezi limba din Engleza in Romana
Tastele le ai unde sunt ":;,",>...".se transforma daca ti shift`u cand apesi

| roxiyi a răspuns:

Pai depinde ce ai

| denysa_5222 a răspuns:

Trebuie sa ai jos in panoul de control limba engleza si romana engleza prescurtat en si romana ro da click acolo si incearcatongue