| justyoung9 a întrebat:

Stie cineva cum pot face pc-ul din nou sa mearga? Eroarea se poate gasi in poza de mai jos..Mentionez ca sistemul de operare este Windows XP. Dau funda!
https://www.dropbox.com/s/gda6vk0hzv0cln0/eroare-pc.jpg? dl=0

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Eroare ecran albastru. Eroarea poate fi cauzate de mai multi factori : Drivere defecte, virusi, Fisiere windows corupte, setari din bios necoresp, erori pe hdd, erori pe ram, etc.
Arde pe un cd HIREN BOOT CD si verifica de erori hdd-ul si ram-ul (gasesti tooluri acolo, bootezi cu el). Daca totul este in regula instaleaza windows mai nou (vista, 7).

| TechGuyTpu a răspuns:

Am nevoie de mai multe informatii.Ce fel de hdd este? Este pe sata? Ai umblat de curand in bios?

| justyoung9 explică (pentru TechGuyTpu):

Nu am umblat de curand in bios..la restul intrebarilor nu stiu sa raspund... tind sa cred ca are legatura cu versiunea de windows (xp) si cu faptul ca nu se mai fac actualizari pentru versiunea asta..sunt ok propunerile de mai sus?

| LDCCristi a răspuns:

Nu iti mai booteaza pc-ul. intra in bios si dai primul sa booteze dwd writer dupa hard si floppy. daca tot asa reformateaza-l si daca tot asa alt hard.