| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se monteaza un senzor de prezenta la un bec?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Intr-un circuit serie care cuprinde becul, intrerupatorul sau comutatorul intercalezi si contactele releului de la senzor.
Pa cuvant.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se leaga in serie contactul senzorului cu intrerupatorul becului.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

In general se monteaza senzorul inaintea becului, pentru a putea inchide/deschide circuitul. Recomand sa citesti instuctiunile din colet (daca sunt) pentru a nu incurca firele. daca nu, apeleaza la un electrician pentru sfaturi, sau poti sa-mi dau un mesaj privat, am eu cateva scheme electrice