| SalutCeFaceti a întrebat:

Stie cineva daca laptopul de gaming MSI GF63 8RD are Windows 10 deja instalat, sau trebuie sa il cumpar si sa il instalez eu?

13 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

La Altex se vinde FreeDos, adica fara sistem Windows preinstalat.

| SalutCeFaceti explică (pentru dannyel86):

Si cum pot sa fac sa instalez Windows 10 pe cale oficiala, gratis?

| dannyel86 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10ISO
Ca sa ai Windows10 cu licenta, ori il cumperi, ori faci rost din surse "neoficiale".;)
Alta varianta nu este. :)

| SalutCeFaceti explică (pentru CM7YRE):

Pai si cum fac daca e laptop nou, nu il updatez, ci il cumpar free dos?

| CM7YRE a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Sa "updatezi" ce? Windows, spre uimirea ta si a tuturor e GRATIS! Licenta costa. Daca nu te deranjaeza watermark-ul si nu il folosesti pentru bussiness, urmareste tutorialul.

| SalutCeFaceti explică (pentru CM7YRE):

Daca imi iau laptopul fara niciun sistem de operare: free dos. Cum fac sa il iau?

| CM7YRE a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Cum faci sa-l "iei" CE? Sistemul de operare? N-ai un alt laptop/pc, n-ai un prieten/cunostiinta/familie etc, nu poti sa rogi pe cineva sa-ti faca un stick, n-ai un service langa tine nimic nimic? Aproape imposibil.

| Lucian2473 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Il descarci din alt laptop, al unui amic sau ruda. Poti face stick boot-abil cu win 10 chair atunci, pe loc, in timp ce il descarci ca mai apoi sa te duci cu stick-ul la laptopul tau si sa instalezi. Nu incurajez pirateria dar, nah, nu avem bani. Dupa instalarea lui te pot ajuta sa-l activezi. Uite un tutorial cum poti descarca un windows curat, neupdatat si fara alte prostii modificate.

https://blogulluiramon.blogspot.com/......ndows.html

| OmObisnuit a răspuns:

Windows 10 e moca de descarcat la ei pe site

| SalutCeFaceti explică (pentru OmObisnuit):

De descarcat, dar nu si de instalat, am nevoie de stick de 600 lei cu Windows 10 sau de cod cheie ca sa il instalez.

| alexandruiftimie a răspuns:

Lasă calea oficială, piratează că nu-i greu. E scump plătit, sau găsești free pe site-ul lor dar varianta Home.

| SalutCeFaceti explică (pentru alexandruiftimie):

Cu ce e diferita varianta Home?