| ShaRk_7788 a întrebat:

Stie cineva de ce mi se opreste instalarea windows-ului in momentul in care dau format?
Tin sa precizez ca incerc sa formatez de pe USB, iar cand ajung in punctul in care vreau sa formatez partitia C, imi cere un CD cu windows. Problema e ca nu imi mai functioneaza unitatea optica.

Deci, cum fac sa continui instalarea windows-ului cu USB? Fara sa trebuiasca sa am nevoie de CD. Un specialist, va rog. happy

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Intra in bios, selecteaza stick

| Evolution a răspuns:

E dus hard-ul, eu am avut problema asta pe un laptop, dupa 1-2 luni de la achizitie se misca windows-ul aiurea si am incercat sa pun din nou tot prin usb si cand a ajuns la faza de formatare ramanea intepenit, se bloca si nu facea nimic.Am sunat la garantia si l-am trimis, mi s-a spus ca hard-ul era defect si mi l-au inlocuit. Cand a ajuns laptopul cu acelasi stick l-am formatat si bineinteles ca a mers laughing
Mai e si o posibilitate sa nu fii facut bine windows-ul pe stick, incearca cu alta varianta de windows sau cu alt stick daca ai, daca tot la fel face e clar ca hard-ul e dus.