| ShadowSir a întrebat:

Stie cineva de ce nu imi merge sa instalez net framework 3.1 pe win xp ca imi trebuie ca sa pot instala si net framework 4.0? La sfarsitul instalarii imi da eroare. Spuneti-mi toate programele care trebuie instalate pentru net framework 4.0.

2 răspunsuri:
| Makingston a răspuns:

Pai ia sa vedem.
Intra in control panel > add/remove programs (xp) sau Programs and Features (vista/7) vezi ce versiuni de framework ai pe acolo si dezinstaleaza-le. Si acum sa indreptam treaba
- Recomand sa intri in start > all programs > windows update si instalezi cam tot ce iti da acolo.
- Ai dat prea putine detalii legate de ce sistem de operare folosesti...ce eroare ai primit... alea alea. dar incerc sa te ajut.
- stiu ca ai nevoie de asta
-http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=8483
- http://download.microsoft.com/......etfx35.exe
Da si o curatare cu ccleaner sau alt program pentru curatat registrii.
Daca nu reusesti revin-o cu date mai multe legate de acea eroare.

| nurckye a răspuns:

Uite, decat sa stai cu versiuni vechi mai bine ia net framework 5 care e mult mai bun