| VTX a întrebat:

Stiti cumva daca astia de la depanari laptopuri si PC-uri cumpara laptopuri pentru piese?

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
In principiu nu, cauta situri din orasul tau si da-le mail, dar in principiu nu au interesul sa tina pe stoc piese de laptopuri uzate, nu castiga mare lucru la ele, majoritatea schimba laptopurile vechi in loc sa le repare.
Mai bine il dai la buy back cand iei laptopul urmator.
Bafta

| BigBadSheep a răspuns:

Ar trebui...în special display-urile, dacă sunt în condiţii bune, le pot cumpăra. Însă nu este o regulă. Să repari un laptop destul de vechi este nerentabil, nici pentru proprietar nici pentru depanator. Pe proprietar l-ar costa prea mult, iar depanatorul nu poate lua prea mult deoarece ar rămâne neplătit şi cu un laptop vechi pe care nu-l mai vrea nimeni.