| Raul4825 a întrebat:

Stiti cumva de ce calculatorul meu nu recunoaste stickul de la o camera video cu caseta pe care o am? Am o camera video cu caseta dinaia mica si are un stick... cand il introduc in calculator, nu recunoaste nimic.

Insa daca introduc stickul de la tel sau de la o camera digitala, recunoaste. Trebuie vreun program la asta? Ca ma tot freaca tatamiu la cap cu problema asta... vrea sa copieze de pe caseta pe calculator si de pe calculator sa traga filmarile pe CD. As multumi mult celui care ma ajutta. Ii dau si fundita din aia(ca vad ca se poarta) daca doreste.

Răspuns Câştigător
| petrus501 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si virusake a zis corect. Dar placa de captura nu e asa scuma maxim 200 lei minim 30 lei! Bafta!

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Ala care-l conectezi tu se numeste cablu usb, nu stick. laughing

De pe caseta (format analogic) in pc (format digital) nu se poate transfera prin usb.

Pentru a copia casetele in format digital o sa ai nevoie de o placa de captura (150-200 lei), iar transferul se face prin conectica primita la aceasta.