| anonim_4396 a întrebat:

Stiti pe Desktop avem fiecare iconite. Cum fac sa ca scrisul sa nu aibe fundalul lui? Adica, de exemplu eu la scrisul de sub fiecare iconita am un fundal pentru scris(alb momentan). Cum fac sa nu mai apara si sa se vada poza complet, fara acele mici patratele formate din cauza denumirii iconitei? Scuze daca formularea e ciudatabig grin, am vruut sa fiu cat mai >explicita:". Fundoi:*

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Click dreapta pe My Computer, Properties, Advanced, (Performance) Settings..., Visual Effects, Custom si deruleaza lista aceia in jos pana ce gasesti optiunea 'Use drop shadows for icon labels on the desktop'. Bifeaz-o si atat!

1 răspuns:
| NeVeR4NeVeR a răspuns:

NU poti schimba culoarea sau sa nu se mai vada asta e