| BlueBoy333 a întrebat:

Stiti vreun site unde gasesc placi video pentru Notebook-uri? De preferat NVIDIA.

27 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu există plăci video pentru notebook-uri.

| mihai69 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Eu acolo văd LAPTOPURI, nu plăci video care ar putea fi puse în (orice) laptop (că musiu' de mai sus a uitat și să spună el de care are).

| AdrenalinTm a răspuns (pentru mihai69):

Ba 69 eu doar ti-am zis ca exista eu site pentru placi video n-am cautat inca sa i zic la baiat din moment ce nu stiu ce model notebook are
din moment ce sunt laptopuri/notebook cu placi video (care le scoti ca o placuta de rami) si o poti inloci (dedicata)normal ca o sa exista si un sit pentru asa ceva

| mihai69 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

„Bă" să-i spui lu' tac-tu! Și dacă mai poți vorbi după aia, vii și mai discuți pe aici.
Așadar, să reiau: NU am spus nicăieri că nu ar exista plăci video dedicate pentru laptop-uri, nici că nu ar fi laptopuri care au plăci video dedicate. Dar nu există vreun sait sau firmă care să comercializeze așa ceva, decât - eventual - ca *piese de schimb* pentru acele laptopuri unde sunt folosite.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru mihai69):

Ba scuza-ma am citit eu gresit rolling on the floor)) mihai69 a răspuns:
Nu există plăci video pentru notebook-uri. PUNETI OCHELARI

| mihai69 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ideea era că nu există unele de cumpărat, care să poată fi instalate în locul celei din fabrică.
Dacă ai capul pătrat, degeaba porți ochelari. happy

| AdrenalinTm a răspuns (pentru mihai69):

Luativa de manalaughing amandoi Vand placi video pentru laptop orice model mxm mxm2 mxm3 mobile
Pret: 120-400.
Modalitate de contact: mystoreit mess si mail la yahoo.com
Modalitate de plata: Ramburs.
Garantie: Da.
Cantitate: 1.
Oras: Bucuresti.
Modalitate de livrare: Predare personala.
Pret: 120-400.
Modalitate de contact: 0720595222.
Modalitate de plata: Ramburs.
Garantie: Da.
Cantitate: 10+.
Oras: Bucuresti.
si sunati la nr ala

| BlueBoy333 explică (pentru mihai69):

Am inteles ca site-uri nu sunt. tot la un specialist trebuie sa ma duc ca sunt luate de la laptopuri pe bucati

| K0sti a răspuns:

Nu exista!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

Hais a facem pariu?:)) http://www.notebro.ro/2010/11/23/placi-video/
ca nai vazut u e altceva

| K0sti a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Bai copil, lasa glumele si nu mai duce lumea in eroare! Si invata sa pui si tu un link, daca tot se umfla muschii pe tine! Link-ul ala de l-ai pus mai sus, vorba lui "mihai69", e cu laptop-uri, nu cu placi video. Esti cam dezorientat!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

Azi am parte de 2 ochelaristi?laughingPUNETI OCHELARIII
Ba 69 eu doar ti-am zis ca exista PLACI VIDEO PT LEPTOP/NOTEBOOK eu site pentru placi video n-am cautat inca sa i zic la baiat din moment ce nu stiu ce model notebook are

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

Http://www.suntec.ro/......06005.html
la o simpla cautare:))

| mihai69 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Și în afară de vreo două-trei modele de Acer Aspire, mai poți spune vreun laptop unde ai putea-o eventual folosi?
Copchile, când doi zic că ești beat, du-te și te culcă!

| K0sti a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Acele placi video sunt dedicate unui anume model de laptop, nu sunt universale! Repet nu exista placi video dedicate care le poti pune la orice laptop! Nu mai generaliza ca duci lumea in eroare! Si nici nu se vand separat decat din recuperari!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru mihai69):

Pai asta-i pentru 2-3 modele de laptop mai sunt si alte placi eu ti-am dat un exemplu bucurate ca ai aflat ceva nou pentru tine nu te duce capu deloc malaughing u functionezi pe palme

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

Hai s a iti explic ca la... sun niste modele PREMIUM cam 130 de milioane un leptopde la Asus HP si mai cateva modele CARE folosesc aceeasi generatii de placi video de la cea mai slaba de 2 giga pana la 8 giga deci ii poti face ugrade
si NU O SPUS NIMENI calove struckista placi video dedicate care le poti pune la orice laptop! puneti ochelari din nou
Ba 69 eu doar ti-am zis ca exista eu site pentru placi video n-am cautat inca sa i zic la baiat din moment ce nu stiu ce model notebook are
din moment ce sunt laptopuri/notebook cu placi video (care le scoti ca o placuta de rami) si o poti inloci (dedicata)normal ca o sa exista si un sit pentru asa ceva
nu am zis ca sunt standard toate de aia am cerut modelul notebukului
ce n-ai inteles?!?!?!?!
NU AM ZIS CA SUNT STANDARD O PLACA VIDEO SE POTRIVESTE LA CEL PUTIN 3 modele de laptop cu placa dedicata fiind cu placa dedicata are si placa integrata DE LA PROCESOR deci are 2 placi video NAM ZIS CA STANDARD

| K0sti a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Inca o data iti repet, nu mai duce lumea in eroare. Si invata sa prezinti o problema cap coada ca sa inteleaga omul ce vrei sa spui. Tu dai exemple de modele unicat si propietare, ceea ce nu e cazul. Asta o puteai aduce ca pe o completare la raspuns daca doreai. Data viitoare cand se mai umfla muschii pe tine, macar sa o faci cum trebuie!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

Bai invata sa citesti sau puneti ochelari i

| BlueBoy333 explică (pentru K0sti):

Am inteles pana la urma cum sta treaba. imi trebuie exact aceeasi placa pentru ca celelalte sunt ori mai mari ori mai mici.chestia asta cu laptopul e naspa.

| K0sti a răspuns (pentru BlueBoy333):

Exact, sunt propietare si greu de gasit! Unul din multele dezavantaje ale laptop-urilor fata de un desktop! Din punctul meu de vedere vorbind strict tehnic, niste mari porcarii. Un singur avantaj, portabilitatea si atat!

| BlueBoy333 explică (pentru K0sti):

Da,dar sunt mai ieftine.nu-mi permiteam eu un desktop laughing ca mai are si taica`meo unu laughing

| AdrenalinTm a răspuns:

Acuma ce notebook ai si daca placa ta"video e integrata nu ai ce sa faci daca e dedicata se poate zi-mi modelul

| BlueBoy333 explică (pentru AdrenalinTm):

Laptopul e NP300E5X-SO2RO si placa e NVIDIA GeForce 620M

| BlueBoy333 explică (pentru AdrenalinTm):

Si placa e dedicata

| mihai69 a răspuns (pentru BlueBoy333):

Vestea bună e că are o placă video bunicică; vestea proastă e că n-o poți schimba, deși e dedicată (și unii tovarăși sunt de altă părere).