| agent003 a întrebat:

Stiu ca oficial galaxy s2 se actualizeaza pana la versiunea de android 4.1.2, dar daca instalez 4.2.2 nu va afecta performanta telefonului

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Salut nu va afecta performantele daca il rootezi, te va afecta pe tine, pentru-ca telefonul teoretic va lua o noua infatisare(gen raport tema -rezolutie etc) care nu va fi observabila dar va merge un pic mai greu.In afara de asta, jocurile pentru android 4.2.2 vor merge dar doar cele mai mici(si acelea cam greu), cele mai mari iti vor da o replica cand le vei deschide care suna asa:Aplicatia s-a inchis in mod neasteptat, sau altele.Deci nu recomand rootarea telefoanelor, dar daca chiar vrei sa stii ca hardware nu va afecta performantele tel. Sper ca te-am ajutat. Acorzi fundă?

2 răspunsuri:
| xXAlphaXx a răspuns:

E un telefon destul de slab raportat la telefoanele care au aparut de vreo 2-3 incoace! Nu prea mai suporta actualiazari peste 4.1.2

| H3R0UL a răspuns:

Va afecta pentru ca procesorul telefonului e foarte slab (ex:un prieten se joaca un joc de 30 MEGA si îi iese dupa ce progreseaza).Iar daca îți adaptezi androidul aplicatile in cota de 40% nu vor fii compatibile iar o greseala mica cere scoatera imediata a bateriei