| BatmaN20 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S2 Plus si am pe el versiunea de Android 4.1.2, cu versiunea asta am cumparat telefonul. Stie cineva daca a aparut vreo versiune mai noua pentru S2 Plus? Am gasit pe sammobile.com versiunea 4.2.2 dar e pentru verzi (cos*ote) si eu sunt la portocalii (or*nge). Are vreo importanta pentru ce retea e facut update-ul?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, are imporntanta deoarece fiecare producator poate sa isi puna anumite aplicatii specifice sau sa difere usor optimizarea. Ai rabdare, ca si pe 4.1.2 se misca oricum bine.

| BatmaN20 explică (pentru sltlp):

Nu e vorba de miscat bine. E vorba ca aplicatiile ce le instalez nu le pot muta pe cardul de memorie, si din cate am inteles e de la 4.1.2 straight face

| sltlp a răspuns (pentru BatmaN20):

Gresit. Asta nu e de la versiunea de android. Android-ul daca se dorea, adica de la producator, iti dadea voie sa muti aplicatiile pe card inca de la android 2.2. Insa producatorul(Samsung) poate sa dezactiveze aceasta functie, lucru care l-a si facut. Si nici pe 4.2.2 nu cred ca o sa ai functia asta, dar daca tu mori de nerabdare...

| theodorafemme2001 a răspuns:

Nu, nu conteaza!

| HidroGeNn a răspuns:

Sal.
Deci descarci aplicatia Samsung Keis de aici : http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP
Si dupa aia vezi ca ai actualisare soft tel si iti spune exact ce versiune ai si daca este vreo una mai noua iesita... spor la treaba;)