| AlexMmMVlad a întrebat:

Stiu ca Samsung galaxy note 3 filmeaza 4k, dar ce inseamna asta si cu cat filmeaza mai bine decat Samsung galaxy s 4(1080p).

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

4k=4*1080p
Adica rezolutia cu care filmeaza note 3 este de 4 ori mai mare decat s4.
Acum, stii bine ca rezolutia nu e totul, dar totusi diferenta conteaza.
O comapratie pe youtube, dat sunt doua probleme si o recomandare:
recomandare: seteaza rezolutia 1080p.
probleme: vidoeclipul e radat doar la 1080p, asta e 1, apoi sigur nu ai monitor cu mai mult de 1080p ca sa vezi diferentele. Si daca nu e suficient, trebuie sa stii ca youtube-ul scade din calitatea videoclipurilor la upload ca sa nu ocupe spatiu aiurea pe servere.

| al3xander a răspuns:

Galaxy note 3 filmeaza maxim 2160p (SuperHD, rezolutie 3640x2160 la 30 fps, cadre pe secunda) si 1080p (FullHD, rezolutie 1920x1080 la 60 fps). S4 filmeaza doar FullHD (1080p) la 30fps.