| smilerz19 a întrebat:

Stiu ca suna stupid dar ce sunt 'flodistii'? Am auzit termenul si nu stiu ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| princess a răspuns:

Daca nu cumva incurc termenul, eu stiam ca sunt hackerii aia care iti dau flood adica iti trimit multe mesaje pe mess pana iti blocheaza calqlaughingeu am patit-o! flood= Cateva zeci de mesaje intr-o secunda, fiecare in pagini diferite, primite de la acelasi utilizator, care nu este in lista ta de yahoo. sper ca te-am ajutatbig grin

2 răspunsuri:
| kolcov a răspuns:

Sunt oameni care incearca sa strice unele servare, site'uri, se mai pot numi si hackeri big grin

| toxic30l a răspuns:

Este numit flood actiunea de deschidere catre masina-tinta (server, desktop etc) a unui numar cat mai mare de conexiuni intr-un timp cat mai scurt, pe diferite porturi (de obicei porturi random), care, in lipsa firewall-ului configurat corect sau a unui net puternic, nu va mai face fata conexiunilor si urmarile pot fi variate...adica poate dauna pc-ului intr-o oarecare masura.
un fel de hackeri... big grinhee hee