| khgfjv a întrebat:

Vreau sa stiu ce inseamna [infidelitate] am tot auzit termenul acesta dar chiar nu stiu ce inseamna.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Infidelitatea inseamna tradarea cuiva. Fie ca este vorba de un prieten sau de partener.

| EUSIATIT a răspuns:

INfidelitate. eee, nu stiu ce virsta ai dar e bine ca te intereseaza.SA ti tradezi [inseli] partenerul de viata sau.prietenul., nu e chiar o tragedie daca [pacalesti.prietenul,cit despre sot e cu totul altceva. daca maninci acasa si dormi pe furis prin sat. e grav daca afla. barbatul/

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Infidelitatea de obicei se referă la cuplu, iar infidelitatea în cuplu este când unul îl înşeală pe celălalt.

| cretzufinish a răspuns:

Fidel inseamna loial cuiva, opusul e clar care e. Cred ca fiecare dintre noi se fereste de aceasta. Iti doresc sa nu afli niciodata ce e infidelitatea. Cu asta am spus tot.

| moonY a răspuns:

mai bine sa nu aflii niciodata

| scumpikkk a răspuns:

Http://www.mirelazivari.ro/infidelitatea

puteam sa-ti raspund in 2, 3 cuvinte dar ti-am dat un link sa vezi cat mai multe detalii :P

| robyroby a răspuns:

Infidelitate este antonimul de la fiedlitate. Infidelitatea este " Actiunea " prin care iti inseli partenerul / partenera. Exemplu : Eu am o sotie X. Pe X o insel cu Y. Asta inseamna ca eu sunt infidel happy. Sper ca ti-am fost de folos.

Numai bine, Robyy.