| SkenWell a întrebat:

Sunt bune procesoarele fara chipset grafic integrat :I3 9100F, i5 9400F?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poti spune ca sunt "rele"? Same processor with same specs? Doar ca fara placa video integrata. http://bit.ly/2wW0Ch1 Daca te ajuta atat de mult placa video integrata, ia cu integrata.

| XYZ02 a răspuns:

Salut,procesoarele fara chipset grafic sunt cea mai buna varianta atunci cand o sa ai o placa video dedicata.De ce sa dai banii pe o integrata pe care oricum nu o folosesti?

| SkenWell explică (pentru XYZ02):

I3 9100F mi se pare un procesor destul de potent dar sunt in dubii cu el ca nu are chipset grafic integrat.

| XYZ02 a răspuns (pentru SkenWell):

Nu are absolut nimic care sa ii afecteze performanta si daca aveai un proces cu integrata i7 7700K si pe langa el folosesti o dedicata GTX 1070Ti, integrata din acel i7 nu ar fi utilizata

| SkenWell explică (pentru XYZ02):

Acea placa cred ca ajuta doar in editari photo sau video.

| XYZ02 a răspuns (pentru SkenWell):

GRESIT,nu ajuta la NIMIC daca ai DEDICATA