| 2nafaraidei a întrebat:

Sunt conectata la internet prin modemul telefonului. Problema este ca nu am viteza de nici un fel. Adica am, dar si melcul ar merge mai repede... cel mult 5 kb/sec.Nu pot vedea pe You tube fiindca dureaza muuuuuult pana se incarca un filmulet de 1 minut. Nu vreau sa ma abonez prin cablu. Daca cumpar un router wireless ma ajuta cu ceva? Sau sa iau un modem de la vreo companie cu viteza mai mare? Cine stie ce ar fi mai ieftin si bun? Desi sunt noua, am observat ca se poarta funditele pe aici. Dau si eu una, ca nu sunt zgarcita. Ma ajuta careva? Please

2 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Descarca programul Zilla Connection Accelerator ( http://www.softpedia.com/......ator.shtml ) si instaleaza programul. E un program util de marire a vitezei internetului. Deschide programul si din acele obtiuni alege Dial Up Connection ( Modem ) pentru ca tu ai conexiune prin modemul telefonului. Cand ai ales acea optiune, da click pe next pana la capat, fara sa modifici nimic din ce iti arata si la sfarsit da click pe finish. Dupa asta, dai restart la calculator si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vodafone selecteaza reteua 3g la mine merge cu 500kbs