| Lightdark a întrebat:

Sunt de ajuns 4 GB RAM pentru o tabletă cu Windows 11/10 și CPU Pentium Golf? Arată ca asta. https://www.emag.ro/......DSGTQXMBM/ merita sa o cumperi?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| flixbuster a răspuns:

Nu, sub nici o forma Windows nu merge bine pe asa ceva. Dar Linux merge beton pe Pentium Gold (chiar si Silver), 4GB RAM si 64GB eMMC.

Tableta data de tine costa si dublu fata de un laptop cu specificatii din aceeasi categorie de performanta de la Lenovo:

https://www.emag.ro/......DT3HHLMBM/

| Lightdark explică (pentru flixbuster):

Păi nu e chiar așa aceea tabletă am găsit o pe OLX la 750 de lei negociabil* cu puțin noroc 700 fix dacă e am și văzut-o în poze nu e zgâriată sau mai știu eu ce doar un pic carcasa are o mică julitura dar nici nu se observă prea tare pe când laptopul costă 1000 de lei și nici nu are touchscreen*

| flixbuster a răspuns (pentru Lightdark):

Ideea cea mai importanta din mesajul meu era ca nu merge bine Windows - indiferent cat costa tableta. Iti iei o "teapa" mai mica sau mai mare, in functie de cati bani dai.